מלגות לתלמידי חט"ב ותיכון

רוב תלמידי יוצאי אתיופיה, הנשארים ללמוד במסגרת התיכון המקומי, לומדים במסלול לבגרות מלאה.

מצב תלמידי תיכון

זכות הבחירה היכן ללמוד נתונה להורים ולתלמידים

מצב תלמידי תיכון

 רבים מן התלמידים בקהילת יוצאי אתיופיה, נאלצים ללמוד בפנימיות הרחק מן הבית, עקב הנטל הכלכלי המוטל על המשפחה במימון תשלומי החובה הנדרשים עבור תלמידי תיכון הלומדים בקהילה. 

מצב תלמידי תיכון

לעיתים, תלמידי תיכון מצטיינים חוששים להירשם לתיכונים יוקרתיים עקב שכר הלימוד הגבוה.

מטרות תכנית המלגות

מתן חופש בחירה לתלמידים והוריהם בין לימודים בתיכון בקהילה לבין לימודים במסגרת פנימייה. סיוע במימון תשלומי חובה, רכישת ספרי לימוד ושכר לימוד בתיכונים יוקרתיים. מתן הזדמנות ללימודים על-יסודיים, עם אפשרות לבגרות ברמה גבוהה גם בבי"ס יוקרתיים.

איך זה עובד?

"ארגון צפון אמריקה למען יהודי אתיופיה" מציע לבתי הספר עזרה במימון תשלומי חובה עבור תלמידים יוצאי אתיופיה הלומדים בו. במקביל פונים אלינו בתחילת שנה"ל בתי ספר העובדים איתנו בשיתוף פעולה וכן משפחות ששמעו על מתן מלגות ליוצאי הקהילה. גובה התמיכה לשנה"ל נקבע ביחד עם צוות ביה"ס. בתמורה מתחייב בית הספר לתת לתלמידים את כל השירותים הבית- ספריים הנדרשים במשך שנת הלימודים. ביה"ס מקבל את מלוא התמיכה מתחילת שנה"ל, מעניק לתלמידים את כל הזכויות ומשחרר את המשפחה ממרבית ההתחייבות הכספיות. במקביל, במשרדי הארגון בארה"ב, מבטיחים את המשך התרומה של תורמים שכבר "אימצו" תלמיד וגם ממשיכים לגייס תורמים חדשים. התכנית מבוססת על קשר בין תורם לתלמיד ובין חלקם מתפתחים קשרי התכתבות מרגשים. לעתים אף מגיעים התורמים מחו"ל לארץ, כדי להכיר באופן אישי את התלמיד שהם תומכים בו במהלך השנה. נברך על הצטרפותם של תורמים גם בארץ

תוצאות והישגים

מאז הקמתה בשנת 1996, גדלה תכנית המלגות לתלמידי תיכון בבתי הספר ברחבי הארץ ממתן מלגה ל-18 תלמידים בלבד עד למתן מלגה ליותר מ-1,000 תלמידים בשנה. התלמידים, משפחותיהם ובתי הספר מביעים הערכה ושביעות רצון גדולה מהתכנית, המאפשרת לשמור על התא המשפחתי. רוב תלמידי יוצאי אתיופיה, הנשארים ללמוד במסגרת התיכון המקומי, לומדים במסלול לבגרות מלאה.

המשובים שלך חשובים לנו

צור איתנו קשר